Suma dni staje się biegiem lat, ale te samochody są ponadczasowe. W osobach ze starszego pokolenia wzbudzają wspomnienia, osobom młodym ukazują uroki minionych dekad. My także jesteśmy zachwyceni ich klimatem, a to umiłowanie trwa już nieprzerwanie kilka lat.

Do dyspozycji oddajemy w pełni odrestaurowane modele zabytkowych samochodów, m.in: Citroen DS, VW „Garbus” cabrio i popularny VW „Ogórek”. Wszystkich chętnych zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

„Warszawą” albo „Moskwiczem” na lotnisko, do hotelu. To dopiero zabawa! Oryginalny sposób na miłą zabawę i ciekawe wspomnienia. Pamiątkowe zdjęcia zapewne urozmaicą każdy album.

Pałac Poznańskiego

Wycieczki zabytkowym samochodem po Łodzi muszą koniecznie zawierać w swoim programie Pałac Poznańskiego, który mógłby godnie pełnić funkcję pałacu królewskiego czego wielu władców mu rzeczywiście zazdrościło.

Pałac Izraela Kalmanowicza Poznańskiego został zaprojektowany w pierwszej wersji jako obiekt reprezentacyjy, handlowy i mieszkalny. W latach 1888-1903 doszło do wielokrotnych przekształceń w stylu francuskiego neorenesansu i neobarokowym, według projektu Hilarego Majewskiego.

Zwany często łódzkim Luwrem pałac stoi u zbiegu ulic Ogrodowej i Zachodniej. Jest jedną z wielu, ale chyba najbardziej znaną, rezydencją fabrykancką w Łodzi. Urzeka swym rozmachem i bogactwem.

Izrael Kalmanowicz Poznański to najpotężniejszy w XIX-wiecznej Łodzi żydowski fabrykant.

Na piętrze pałacu mieszczą się najwspanialsze pomieszczenia: sala balowa i duża jadalnia. Ściany jadalni pokryte są boazerią, w którą wkomponowano olbrzymi kredens i kominek. Wyżej widać stiukowe dekoracje z alegorycznymi rzeźbami oraz duże obrazy Samuela Hirszenberga (Łodzianin żydowskiego pochodzenia) o treści symbolicznej. Sala balowa ma ściany wykładane lustrami, a z jej okien roztacza się przepiękny widok na pałacowy ogród. Na kominku postawiono mosiężną figurkę pawia z rozłożonym ogonem. Dla Poznańskich paw oznaczał wieczność fabryki - dla wielu to raczej symbol pychy wielkiego przemysłowca.

W sąsiednich dwóch salonach zgromadzono m.in. dzieła malarstwa z przełomu XIX i XX w. oraz porcelanowe i srebrne zastawy stołowe z XIX stulecia. W pałacu odbywają się najokazalsze w mieście bale i bankiety. W sali balowej często występują śpiewacy operowi i operetkowi, wykonawcy muzyki klasycznej, zespoły muzyczne i piosenkarze.

W skrzydle bocznym umieszczony jest dawniejszy pokój bilardowo-karciany, tzw. męski, w którym urządzono wystawę poświęconą Karlowi Dedeciusowi, oraz szereg pomieszczeń mieszkalnych rodziny Poznańskich. Między innymi buduar, niegdysiejszą sypialnię połączoną z gotowalnią oraz kilka saloników. W salonikach wystawione są pamiątki po najsłynnieszych mieszkańcach Łodzi, m.in. Julianie Tuwimie, Aleksandrze Tansmanie, Jerzym Kosińskim i Arturze Rubinsteinie.

Prowadzimy sprzedaż części zamiennych nowych i używanych do większości samochodów. Pozyskujemy i restaurujemy części do samochodów zabytkowych, retro.

XHTML 1.1 CSS podpis elektroniczny | rusztowania | fryzury ślubne | klimatyzacja Łódź | Usługi pielęgniarskie - Łódź. | design by eSeM Łódź